Kontakt

Zakład Usług Wielobranżowych
D. Stolarczuk-Guzik
ul. Malinowa 14
88-300 Mogilno
mobile: +48 697 216 390
biuro@s-guzik.pl

OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA BUDYNKÓW

Ochrona przeciwpożarowa budynków w naszej firmie

Ochrona przeciwpożarowa budynków to nie tylko wymogi prawne, które regulowane są przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie. Skuteczne zabezpieczenia budynków przed pożarem to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa, dlatego niezależnie od podstaw prawnych warto postawić na skuteczną ochronę. Zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko mieszkańcom, ale również wszystkim użytkownikom budynków jest kwestią kluczową, więc najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów.

Jedną z propozycji jest montaż płyt przeciwpożarowych. Płyty kartonowo – gipsowe dzięki swoim właściwościom będą stanowiły zabezpieczenie, dlatego ochrona budynków opiera się między innymi na montażu płyt przeciwpożarowych wykorzystujących właściwości gipsu: w czasie pożaru będzie pochłaniał duże ilości ciepła. W przypadku ochrony przeciwpożarowej konstrukcji metalowych oraz stalowych ochrona przeciwogniowa budynków będzie opierała się na wykorzystaniu farb pęczniejących. Są to farby o specjalnym składzie chemicznym, a zastosowanie potrójnej powłoki sprawia, że możliwe jest osiągnięcie częściowej odporności do nawet godziny. Innym rozwiązaniem pozwalającym na zabezpieczenie konstrukcji stalowych jest stosowanie natryskowych powłok ognioodpornych.

img img img img img img

Są one wykonane z zapraw na kruszywie oraz pęcznieją pod wpływem wysokiej temperatury. Powłoki natryskowe cenione są przez specjalistów przede wszystkim ze względu na stosunkowo prostą aplikację oraz możliwość dotarcia powłoki również do trudniej dostępnych miejsc. Aplikacja odbywa się przy użyciu specjalnego agregatu natryskowego, co umożliwia precyzyjne nałożenie powłoki. Aby zachowała ona swoją skuteczność przeciwpożarową, zarówno samo nałożenie powłoki, jak i przygotowanie konstrukcji przed nałożeniem powinno odbywać się pod okiem specjalistów. Skorzystaj z usług doświadczonej firmy, jeśli zależy Ci na niezawodnej ochronie przeciwogniowej. Tylko wówczas zyskujesz gwarancję, że dany budynek zostanie zabezpieczony przed działaniem ognia.

Z jednej strony ważna jest doskonała znajomość zasad biernej ochrony przeciwpożarowej oraz właściwości poszczególnych środków; z drugiej z kolei – wieloletnie doświadczenie, które pozwala na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Tylko wówczas ochrona przeciwogniowa zostanie zachowana; od umiejętności zespołu zajmującego się montażem zależeć będzie bezpieczeństwo wielu osób. Postaw na profesjonalistów i wybierz usługi doświadczonej firmy. W naszych działaniach łączymy wieloletnie doświadczenie oraz zastosowanie najnowocześniejszych technologii. To sprawia, że świadczymy dla naszych klientów usługi z zakresu ochrony przeciwogniowej. Pamiętaj, że ochrona przeciwpożarowa to nie tylko ochrona przed spaleniem, ale także zawaleniem budynku.

realizacja zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku
pomieszczenie zabezpieczone izolacją ogniochronną
Pracownicy wykonujący zabezpieczenia ogniochronne
Żbliżenie na element zabezpieczenia przeciwpożarowego

Stalowe konstrukcje nie są zbyt odporne na działanie wysokich temperatur i w momencie silnego oddziaływania ognia bardzo szybko tracą wytrzymałość. Aby uniknąć ryzyka zawalenia budynku lub stropów postaw na ochronę przeciwpożarową w postaci specjalnych farb pęczniejących lub zaprawy ognioodpornej.

Zapraszamy do współpracy
Top